O kancelarii

W dzisiejszych czasach specjalizacja jest koniecznością, a także gwarancją wysokiego poziomu świadczonych usług, dlatego w CCLaw zajmujemy się przede wszystkim obsługą przedsiębiorstw oraz osób fizycznych, które prowadzą działalność gospodarczą, lub są aktualnymi albo byłymi wspólnikami w spółkach.  Zapewniamy profesjonalne wsparcie na każdym etapie funkcjonowania biznesu – od doradztwa w zakresie wyboru optymalnej formy prowadzenia działalności, poprzez obsługę podczas bieżącego funkcjonowania podmiotu, aż po jego ewentualną likwidację. W ramach obsługi codziennej działalności uczestników obrotu gospodarczego w szczególności wspieramy klientów w sporządzaniu i negocjowaniu umów i pomagamy rozwiązywać różnorodne problemy prawne, z którymi spotykają się przedsiębiorcy Posiadamy również bogate doświadczenie w prowadzeniu sporów gospodarczych – w dotychczasowej praktyce przeprowadziliśmy ich kilkaset.

Przy realizowaniu zleceń klientów priorytetem jest dla nas pełne zadowolenie ze strony naszych zleceniodawców. Uzyskujemy to dzięki zapewnianiu kompleksowych usług doradczych oraz wskazywaniu najlepszych rozwiązań dla zabezpieczenia różnorodnych przedsięwzięć gospodarczych naszych klientów. Nie tylko realizujemy zalecenia klientów, ale także wnosimy wartość dodaną doich działalności, wskazując rozwiązania, które dla naszych mocodawców są najbardziej korzystne.

Jeśli mają Państwo pytania do naszych prawników — zapraszamy na spotkanie do jednego z naszych biur: w Warszawie lub w Poznaniu. Możemy spotkać się w Państwa siedzibie.Założycielami oraz wspólnikami naszej kancelarii są:

Adwokat/Partner w Kancelarii Anna Dąbek

Skoncentrowana na osiągnięciu optymalnego rezultatu prowadzonych negocjacji. Tworzy koncepcje postępowania i umiejętnie łączy je z wiedzą i doświadczeniem prowadzącym do urzeczywistnienia transakcji. Prawnik z kilkunastoletnim stażem w świadczeniu usług prawnych z zakresu prawa nieruchomości i prawa budowlanego dla firm z rynku komercyjnego i mieszkaniowego.

Uczestniczyła w negocjacjach szeregu umów sprzedaży nieruchomości, umów o finansowanie inwestycji, umów  o zarządzanie, umów budowlanych, w tym umów opartych na warunkach kontraktowych FIDIC. Jej doświadczenia obejmują prawną obsługę procesu inwestycyjnego szeregu centrów handlowych, parków logistycznych, budynków biurowych i mieszkalnych, a także inwestycji hotelowej i zakładów przemysłowych. 

Brała udział w  licznych  audytach due diligence nieruchomości. Specjalizuje się w kwestiach związanych z badaniem tytułu prawnego do nieruchomości,  decyzjami administracyjnymi wydawanymi w ramach procesu inwestycyjnego, planowaniem i zagospodarowaniem przestrzennym. Jej pasją są umowy najmu – posiada szczególnie bogatą praktykę w zakresie przygotowywania i negocjowania umów najmu lokali komercyjnych w centrach handlowych- doradzała w procesie komercjalizacji i rekomercjalizacji szeregu  centrów handlowych w Polsce. 

Świadczy usługi prawne również w języku angielskim.

 

Adwokat / Partner w Kancelarii Emil Cieślikowski – doskonale rozumiejący potrzeby klientów specjalista z blisko czternastoletnim doświadczeniem w obsłudze podmiotów gospodarczych, a także osób fizycznych.

Zajmuje się przede wszystkim reprezentowaniem klientów przed sądami powszechnymi, administracyjnymi, arbitrażowymi i Sądem Najwyższym. Brał udział w kilkuset postępowaniach jako pełnomocnik podmiotów gospodarczych, między innymi z branży nieruchomościowej, motoryzacyjnej, spożywczej, wydawniczej, przetwórczej i usługowej.

Największe doświadczenie posiada w prowadzeniu negocjacji i sporów związanych z najmami powierzchni handlowych, magazynowych i biurowych. Wspomaga klientów także na etapie przedsądowego rozwiązywania sporów oraz w mediacjach.

Doświadczenie zdobywał przez kilkanaście lat współpracując z renomowaną kancelarią prawną, która od wielu lat plasuje się w pierwszej dziesiątce rankingu kancelarii prawnych dziennika Rzeczpospolita.

Świadczy usługi prawne również w języku angielskim.

 

 

 

 
Radca Prawny / Partner w Kancelarii Witold Chmarzyński – otwarty na nowoczesne rozwiązania specjalista, czujący rzeczywiste potrzeby klientów. W swoich działaniach zawsze dąży do jak najkorzystniejszego wyniku dla osoby reprezentowanej, zapewniając kompleksową pomoc na każdym etapie sprawy.

Specjalizuje się m.in. w obsłudze spółek,  procesów inwestycyjnych, a także posiada bogate doświadczenie we wszelkich aspektach prawnych związanych z nieruchomościami. O jego bogatym doświadczeniu świadczą liczne sukcesy związane między innymi z przekształcaniem spółek i działalności gospodarczych, transakcji fuzji i przejęć, bieżącej obsługi firmy oraz wsparcia merytorycznego dla właścicieli biznesu.

Jest autorem licznych publikacji z dziedziny nieruchomości oraz spółek, w tym m.in. współautorem monografii Komandytowa w pytaniach i odpowiedziach.

Jego pasją (prywatną jak i zawodową) jest elektromobilność – jest ekspertem prawnym śledzącym zmieniające się prawo w tej branży, prelegentem na licznych konferencjach poświęconych tematyce prawnej elektromobilności, gdzie był ekspertem prawnym w zakresie polskich regulacji prawnych w dziedzinie elektromobilności.

Świadczy usługi prawne również w języku angielskim.

 
Adwokat/Partner w Kancelarii Marcin Juszczyk

Specjalista z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem w świadczeniu usług prawnych na rzecz klientów polskich i zagranicznych .

Odbył staże zagraniczne na DePaul University, College of Law w Chicago (1992) i w kancelarii prawnej Cameron Markby Hewitt w Londynie (1994).

Specjalizuje się w prawie obrotu nieruchomościami, obsłudze prawnej inwestycji budowlanych, spółek handlowych, fuzji i przejęć.

Uczestniczył w szeregu projektów deweloperskich i budowlanych wielkopowierzchniowych obiektów handlowych, centrów logistycznych, inwestycji mieszkaniowych i biurowych, zakładów przemysłowych na terenie całego kraju, reprezentując czołowych deweloperów i inwestorów działających na rynku polskim. W ramach tych projektów zajmował się w szczególności doradztwem prawnym dotyczącym transakcji obrotu nieruchomościami,  w tym w zakresie badania due diligence, nabywania nieruchomości, finansowania projektów deweloperskich, postępowania administracyjnego związanego z projektami deweloperskimi, przygotowywaniem i negocjowaniem kontraktów budowlanych, w szczególności kontraktów opartych na standardach FIDIC, umów najmu lokali handlowych i biurowych oraz obsługą prawną sprzedaży zrealizowanych obiektów inwestorom finansowym. Zajmował się również szeregiem projektów z zakresu prawa spółek, w szczególności w zakresie fuzji i przejęć spółek przez inwestorów zagranicznych, prywatyzacji, ofert publicznych.

Świadczy usługi prawne również w języku angielskim.